İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Her yönüyle yoga...                                                            Hakkımızda     Vivekananda Yoga Üniversitesi

 

Yoga Uygulamalarını 'Evde Yoga' yayın serimizi alarak evinizde de yapabileceğinizi biliyor musunuz?

 

Eğitmenler

İstanbul Yoga Merkezi'nde verim alındığına inandığımız ve kişisel olarak da uyguladığımız Vivekananda Yoga Üniversitesi uygulamalarını yaptırıyoruz. Hangi eğitmenin seansına girerseniz girin, seanslar standarttır ve aynı keyfi alabilirsiniz.

Ayça Gürelman - Kurucu

Begüm Bağrıyanık

Beliz Şekerefeli

Bengü Biricik

Bihter Cesur

Melike Özden

Seda Arıtürk

Seda Şahin

 

 

Begüm Bağrıyanık

Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık Yönetimi önlisansını ardından Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisansını tamamladı. Çeşitli halkla ilişkiler ajanslarında görev almış ve birçok markanın iletişim danışmanlığını yürütmüştür. Yoğun iş temposu ve stres altında olduğu bir dönemde yoga ile tanıştı. Düzenli yoga uygulamalarına başladığı andan itibaren kendindeki değişimi ve hayatındaki olumlu etkileri gördü. Hayatı boyunca devam edecek bu değişimi hem kendi hem de başkalarına şifa sağlamak için kurumsal hayatından vazgeçmeye ve hayatına Yoga Eğitmeni olarak devam etmeye karar vermiştir.

Hindistan’daki Swami Vivekenanda Yoga Üniversitesi’ne bağlı, İstanbul Yoga Merkezi mezunudur. Amerika' daki Yoga Bharati kuruluşundan Yoga Alliance RYS200 saat temel hocalık eğitimi sertifikası vardır. Her geçen gün kendini daha yakından gözlemlediği ve bu uygulamayı yolunda karşılaştığı diğer kişilerle paylaştığı ve paylaşacağı için mutluluk duyuyor.

Beliz Şekerefeli

Çocukluk yıllarından itibaren jimnastik ve spor tutkunuyken, üniversitenin ilk yıllarında geçirdiği bir sağlık sorunu sonrasında nefes terapi ve yoga ile tanışmış ve o andan itibaren düzenli olarak yapmaya başlamıştır. Bu süreç içerisinde bir çok yoga ekolüyle aktif çalışma imkanı bulmuştur.

 

Burslu olarak girdiği Yeditepe Üniversitesi’nde hem Turizm ve Otel İşletmeciliği Yönetimi lisans programını hem de Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi tezli yüksek lisans programını başarıyla tamamlamıştır. Başta Teknosa olmak üzere bir çok firmada CRM, pazarlama iletişimi ve marka yönetimi yapmıştır.

 

2015 yılında yoganın hayatındaki  büyük etkisine daha fazla karşı koyamamış ve yoga eğitmeni olmaya karar vermiştir. Hindistan’daki Swami Vivekenanda Yoga Terapi Üniversitesi'nin Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı mezunudur. Amerika'daki Yoga Bharati kuruluşundan Yoga Alliance RYS200 saat temel hocalık eğitimi sertifikası vardır. Postur analizi ve anatomi, çocuk yogası, ileri yaş yogası, nefes terapi, meditasyon, yüz yogası ve yin yoga eğitimleri almıştır. Özel yoga dersleri ve ofis yogası dersleri vermektedir.

 

Sağlıklı erişkin yoga sınıfları dışında Karma yoga (fiil yogası) bilgisiyle tanışınca hayran olmuş ve gönüllü olarak Çocuk Eğitim Derneği’nde işitme engelli çalışmaya başlamıştır. 3-6 yaş arası işitme engelli çocuklarla çocuk yogası, aileler ile nefes terapi ve meditasyon gönüllü faliyetleri devam etmektedir. Lila Çocuk ve Aile Merkezi’nde Happy Baby ve PlaYoga gruplarını yürütmekte ve aileler için nefes terapisi ve meditasyon atölyeleri düzenlemektedir.

 

Melike Özden

Vivekananda Yoga Üniversitesi sertifika programından mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Hamile Yogası Eğitmenlik Sertifika Programına devam etmiştir. İkiz annesidir ve hamile yogası üzerine seanslar düzenlemektedir.

 

Seda Arıtürk

Yeditepe Üniversitesi Dış Ticaret mezunudur. Grafiker olarak çeşitli dergi ve yayıevlerinde çalışmıştır.

2014 yılında İstanbul Yoga Merkezi'ndeki yoga eğitmenliği programa katılarak Vivekananda Yoga Üniversitesi eğitmenlik programından mezun oldu.  Özel ve grup dersleri vermektedir.

Toplum genelinin gündeminde olan, özellikle psikolojik rahatsızlıklar gibi yaşam kalitesini düşüren hastalıklara fayda sağlayabilmek adına, 2015 Ocak'ta yine Vivekananda Üniversitesi'nin Yoga Terapi Yüksek Lisans programına başlamıştır.

Halen Purnam Yayınları'na grafik hizmetleri desteği vermeye devam etmektedir.

 

Seda Şahin

2009 yılında tanıştığı ve asistanlığını yapmaya başladığı psikolog sayesinde bütün hayatı yön değiştirir. Başlangıç olarak aldığı Oneness Deeksha (İlahi Dokunuş) ve Kozmik Enerji Terapisi ile kendi hastalıkları üzerinde, doktoruyla beraber gözlemlediği mucizevi iyileşmeler sonucu kendini, hastalıklara alternatif tedavi yöntemlerine adar. Duyguların sebep olduğu hastalıklar üzerine uzun araştırmalar yapar.

 

Kendisi Deeksha enerjisi uygulayıcısı olup artık hayatının sonuna kadar keyifle yol alacağı serüvenine başlar. Farkındalık Eğitimleri , Kişisel Dönüşüm Programları, Koçluk, Reiki, Duygusal Özgürleşme Tekniği (EFT) aldığı eğitimler arasındadır. 2012 yılında ikinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümüne girer. Yoga uygulamalarına, içsel yolculuğuna katkı sağlayacağı düşüncesiyle hocaları tarafından yönlendirilir ve yoganın faydalarını hissettikçe, kendisi de eğitmen olmaya karar verir. Vivekananda Yoga Üniversitesi Türkiye Temsilcisi olan İstanbul Yoga Merkezi'nin, Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı'nı tamamlayarak yoga eğitmeni olur. Halen İstanbul Yoga Merkezi ve yanısıra çeşitli kurumlarda yoga seansları vermeye devam etmektedir.

 

Aldığı Eğitimler:

Oneness Deeksha Uygulayıcılığı- 2010

Farkındalık Eğitimi-2011

The International Federation For Coaching and NLP-2012

Reiki 1- 2013

Reiki2-2014

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi- Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Programı-2014

Reiki Master/Teacher-2015

Vivekananda Yoga Üniversitesi (sVYASA) Yoga Eğitmenliği(Dünyanın ilk ve tek Yoga Üniversitesi) ve Yoga BHARATI - Yoga Alliance Onaylı 2015

Yoga Anotomisi ve Duruş Analizi-2015

 

 

 

 

T/F: 02163688482 - basvuru@yogamerkezi.com - Caddebostan İskele Sok. Nil Apt. No 17 D 202 İstanbul

 

Copyright 2001 - İstanbul Yoga Merkezi