İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı Katılım Şartları

  • Lise mezunu olan herkes programa katılabilir.
  • Rezervasyon yapmak için kayıt bedeli olarak 400 TL'nin yatırılması gerekmektedir. Yerler sınırlı olduğu için karar veren kişilerin son günü beklemeden kayıt yaptırmasını önemle rica ederiz. Katılımla ilgili karar değiştirilmesi durumunda bu bedelin geri ödemesi yoktur. Kayıt bedeli toplam eğitim ücretinden düşülmektedir.
  • Programa katılanlar birinci gün kendilerine verilen sözleşmeyi okuyup imzalamalıdır. Sözleşmeyi imzalamayan kişiler programa kabul edilmemektedir.
  • Örgün eğitimin %70'ine katılım mecburiyeti vardır. %70 devam zorunluluğunu kişisel sebeplerle tamamlayamayan kişilere katılım belgesi verilmekte, sertifika verilmemektedir (yerlerimiz sınırlı olduğu için hangi programın uygun olduğu konusunda merkezimize danışılması gereklidir). Katılımcılara ileri dönemlerde düzenlenen sertifika programlarına katılarak programın eksik bölümlerini tamamlama fırsatı verilmektedir.
  • Toplam 25 saat ücretsiz staj yapılmalıdır. Bu stajların 20 seansı bir sivil toplum örgütünde, belediye, halk eğitim merkezleri, devlet okulları gibi halka hizmet veren yerlerde tamamlanmalı ve belgelenmelidir. Stajların kalan 5 seansı İstanbul Yoga Merkezinde düzenlenmelidir.
  • Öğrencilerin örgün eğitimde öğrendiklerini pekiştirebilmesi ve yoga seansı akışlarına hakim olabilmesi için İstanbul Yoga Merkezi'nde düzenlenen 20 seansa katılması gerekmektedir. Bu seanslar için ek bir ücret talep edilmemektedir. Yerlerin sınırlı olmasından dolayı, seanslardaki önceliğin merkez üyelerine verildiğini hatırlatırız.

Farklı yoga merkezlerinden temel eğitmenlik sertifika programı almış olanlar

Temel eğitimini farklı merkezlerden almış olan ve asana, pranayama tekrarı yapmadan Vivekananda Yoga Üniversitesi Eğitmenlik Sertifikası alarak, aynı üniversitenin yüksek öğrenimine devam etmenin yolunu açmak isteyenler Vivekananda Yoga Üniversitesi Eğitmenlik sertifikası almak isterlerse, aşağıdaki sorumlulukları tamamlayarak sertifikalarını alabilirler:

 

 

 

T/F: 02163688482  basvuru@yogamerkezi.com

Caddebostan İskele Sok. Nil Apt. No 17 D 202 İstanbul

 

 

Copyright 2001

İstanbul Yoga Merkezi