İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Yoga Felsefesinin Temelleri

Yoga Felsefesi hakkında bilgisini geliştirmek isteyen herkese açık olan program 2015 itibarıyla her sene hafta içi ve hafta sonu iki kez düzenlenmektedir.

Program İçeriği:

Program 2 modülden oluşmaktadır.

Raja Yoga: Klasik yoga ve Patancali'nin Aştanga Yogası diye de bilinen bu akımda yoganın 8 basamağı anlatılacak ve akıl/düşünceler üzerinde nasıl kontrol sağlanabileceğinin ipuçları verilecektir.

Karma Yoga: Fiil sanatı diye de anılan karma yoga sayesinde uygulayıcı günlük yaşamındaki dışsal faktörleri değiştirmeden, yogik bir bakış açısına sahip olarak hayatta daha huzurlu ve aynı zamanda başarılı olmanın yollarını öğrenecektir.

Jnana Yoga: Gerçek olanın gerçek olmayandan ayırt edilebilmesini sağlayan zihnin gelişimi sayesinde günlük hayattaki karar verme süreçlerinin iyileşmesi ve aklın berraklaşması sağlanacaktır.

Bhakti Yoga: Duygu durum değişiklikleri ve yönetiminin zayıf olması günlük hayatta verilen kararların pek çoğunun akılcı yaklaşımdan uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Yoga uygulaması yapmaya başladıklarında "egonu bırakmalısın" gibi soyut ve anlaşılmaz söylemlerle karşılaşan yoga uygulayıcıları, duygu yönetimi olmadığı sürece pasif agresif davranış kalıplarına girdiklerini ya da kendilerine ve dış dünyaya daha fazla öfke duyduklarını fark etmektedir. Modül boyunca duygunun tanımı ve duygu yönetiminde yogik yöntemler paylaşılacaktır.

 

YF-1 (Klasik Yoga - 11 gün)

YF-2 (Yoga Akımları - 9 gün)

 

Kimler katılmalı:

Program tarihleri ve süresi:

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Program ücreti:

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Katılımcıların eğitim süresi boyunca Purnam Yayınlarından çıkan Sır serisini okuması tavsiye edilmektedir.

Eğitmen

Programı Ayça Gürelman vermektedir. Programda Sır Serisi altında Purnam Yayınlarından çıkan kitaplar ve temel yoga metinleri kaynak olarak kullanılmaktadır.

 

 

T/F: 02163688482  basvuru@yogamerkezi.com ayca.gurelman@gmail.com

İrtibat Ofisi: Balat Mah. Hızır Çavuş Mescidi Sok No 40 A Fatih / İstanbul

 

 

Copyright 2001

İstanbul Yoga Merkezi