İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Yoga Felsefesinin Temelleri

Yoga Felsefesi hakkında bilgisini geliştirmek isteyen herkese açık olan program 2015 itibarıyla her sene hafta içi ve hafta sonu iki kez düzenlenmektedir.

Program İçeriği:

Program dört modülden oluşmaktadır.

Raja Yoga: Klasik yoga ve Patancali'nin Aştanga Yogası diye de bilinen bu akımda yoganın 8 basamağı anlatılacak ve akıl/düşünceler üzerinde nasıl kontrol sağlanabileceğinin ipuçları verilecektir.

Karma Yoga: Fiil sanatı diye de anılan karma yoga sayesinde uygulayıcı günlük yaşamındaki dışsal faktörleri değiştirmeden, yogik bir bakış açısına sahip olarak hayatta daha huzurlu ve aynı zamanda başarılı olmanın yollarını öğrenecektir.

Jnana Yoga: Gerçek olanın gerçek olmayandan ayırt edilebilmesini sağlayan zihnin gelişimi sayesinde günlük hayattaki karar verme süreçlerinin iyileşmesi ve aklın berraklaşması sağlanacaktır.

Bhakti Yoga: Duygu durum değişiklikleri ve yönetiminin zayıf olması günlük hayatta verilen kararların pek çoğunun akılcı yaklaşımdan uzaklaşmasına sebep olmaktadır. Yoga uygulaması yapmaya başladıklarında "egonu bırakmalısın" gibi soyut ve anlaşılmaz söylemlerle karşılaşan yoga uygulayıcıları, duygu yönetimi olmadığı sürece pasif agresif davranış kalıplarına girdiklerini ya da kendilerine ve dış dünyaya daha fazla öfke duyduklarını fark etmektedir. Modül boyunca duygunun tanımı ve duygu yönetiminde yogik yöntemler paylaşılacaktır.

Kimler katılmalı:

Program tarihleri ve süresi:

Eğitim süresi toplam 50 saattir. Saat 12:00-19:00 arasında düzenlenmektedir. Önümüzdeki dönemde düzenlenecek program tarihlerini öğrenmek için facebook grubumuzun etkinlik sayfasına gidiniz.

 

1. Modül: Raja Yoga (14 saat)

2. Modül: Karma Yoga (12 saat)

3. Modül: Jnana Yoga (12 saat)

4. Modül: Bhakti Yoga (12 saat)

 

Katılımcıların eğitim süresi boyunca Purnam Yayınlarından çıkan Sır serisini okuması tavsiye edilmektedir.

Eğitmen

Programı Ayça Gürelman vermektedir. Programda Sır Serisi altında Purnam Yayınlarından çıkan kitaplar ve temel yoga metinleri kaynak olarak kullanılmaktadır.

 

Eğitim Bedeli:

Her bir modülün ücreti kişi başı 250 USD'dir.

4 modül birlikte alındığında indirimli toplam ücret 800 USD'dir.

 

 

Bu eğitim programına katılmak isteyenler, rezervasyon ve diğer konular için lütfen İstanbul Yoga Merkezini arayınız.

 

SERTİFİKA / KATILIM BELGESİ

Eğitim sonunda İstanbul Yoga Merkezi'nin düzenlediği bir katılım belgesi verilmektedir.

 

Dört modülü tamamlayan katılımcılara verilen ek haklar;

 

T/F: 02163688482  basvuru@yogamerkezi.com

İrtibat Ofisi: Caddebostan İskele Sok. Nil Apt. No 17 D 202 İstanbul

 

 

Copyright 2001

İstanbul Yoga Merkezi