İstanbul Yoga Merkezi kuruluşudur.

Her yönüyle yoga...                                                            Hakkımızda     Vivekananda Yoga Üniversitesi

Türkiye'de Bilimsel Yoga Araştırmaları Başlatıyoruz

 

Sosyal sorumluluğa duyduğumuz inançla ve bağlı bulunduğumuz Vivekananda Yoga Üniversitesi'nden aldığımız ilhamla 2015 yılından itibaren Türkiye'de bilimsel yoga araştırmaları yapmaya başlıyoruz.

 

Sağ menüden başlayacak olan projelerimizi, devam eden araştırmalarımızı ve tamamlanan araştırmalarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Gönüllülük esasıyla yapacağımız bu projelerde Türkiye'nin önde gelen üniversitelerin de katılımı ve desteğiyle hastalıklar üzerinde yoga terapinin etkilerini farklı açılardan değerlendireceğiz, yayınlayacağız.

 

Birincil amacımız hastalıkların tedavisinde yoganın katma değerini ölçümlendirmek ve böylece Türkiye'de yoga terapinin dünyada geldiği akademik ve bilimsel boyuta gelmesini sağlamaktır.

 

İkincil amacımız ise yoganın bilimsel ve akademik boyutunu topluma mal etmektir. Bu sayede ülkemizde de yoganın sadece belli bir zümrenin faydalanabildiği yoga merkezlerinde ve spor salonlarında düzenlenen seansların ötesine taşınabilmesi dileğiyle...

 

 

 

 

Bilimsel Yoga Araştırmaları

 

Başlayacak Araştırmalar

Devam Eden Araştırmalar

Tamamlanan Araştırmalar

 

 

 

 

T/F: 02163688482 - basvuru@yogamerkezi.com - Caddebostan İskele Sok. Nil Apt. No 17 D 202 İstanbul

 

Copyright 2001 - İstanbul Yoga Merkezi